لنز طبی روزانه یا لنز یکبارمصرف

بدون شک لنز طبی روزانه سالمترین و راحت ترین لنز موجود در بین انواع روزانه، فصلی و سالانه است. به دلیل متریال به کار رفته در لنزهای روزانه شما حتی با حساس ترین چشم ها در استفاده ازلنز های روزانه هیچ مشکلی نخواهید داشت.

مواد سازنده لنزها بر چشم شما تاثیرهای متفاوتی میگذارند. شما با انتخاب نوع لنز از از لحاظ طول عمر (روزانه،فصلی، سالانه) انتخاب میکنید که چه مقدار اکسیژن به چشم شما برسد! و این ساده ترین و ملموس ترین نوع توضیح تفاوت لنز های روزانه ، فصلی و سالانه است.

معمولا لنز های با کیفیت و استاندارد از دو نوع مواد سازنده ی 1-هیدروژل 2-سیلیکون هیدروژل تولید میشوند.

تفاوت این دو ماده در این است که لنز های سیلیکون هایدروژل علاوه بر داشتن ویژگی های هیدروژل بدلیل داشتن جز سیلیکون برتر وپیشرفته تر هستند ، آن برتری هم در اکسیژن رسانی بیشتر به چشم شما است.

لنزهای طبی روزانه یا لنز طبی یکبار مصرف چه طول عمری دارند؟ لنزهای یکبارمصرف یا لنزهای روزانه برای استفاده یک روزه طراحی شده اند. (توجه کنید که با هیچ نوع لنزی نمیتوانید بخوابید) از این لنزها در طول روز میتوانید استفاده کنید و در پایان روز هم به سطل زباله بیاندازید.

وقتی چشم شما اکسیژن کافی دریافت نکند هیپوکسی (کمبود اکسیژن) اتفاق می افتد که نشانه های هیپوکسی را ذکر میکنیم:

  • چشمهای قرمز و خونین
  • تورم قرنیه
  • رگ های خونی داخل قرنیه در حال رشد هستند
  • و در موارد شدید تاری دید

لنزهای طبی روزانه جدیدترین نوع لنزهای عرضه شده به بازار هستند که بسیاری از کمپانی ها مثل کمپانی لنز های طبی بوش اند لومب، جانسون اند جانسون و لنز های رنگی دهب،مورنینگ کیو و بلا … تولید کرده اند و با تولید لنز روزانه ، راحتی را به همه ی افرادی که مصرف کننده لنز طبی هستند هدیه داده اند.

لنز طبی یکبارمصرف به چند دلیل نسبت به لنز طبی فصلی و لنز طبی سالانه برتری دارد:

  • اکسیژن رسانی بالای آنهاست، وقتی شما لنز طبی فصلی یا سالانه را در چشم خود می گذارید در هفته های اول احساس خیلی خوبی دارید اما وقتی بر اثر گذشت زمان لنز شما رسوب میگیرد و یا پروتئین های داخل چشم روی آن جمع می شود قطعا کیفیت اولیه را نخواهد داشت اما لنزهای روزانه را فقط در یک روز استفاده میکنید و مشکل رسوب گذاری روی لنز را ندارید.
  • عدم نیاز به صرف وقت برای تمیز کردن لنز های روزانه با مایع لنز است بدون اینکه نگران آلودگی و ایجاد بیماری و عفونت ها احتمالی مصرف لنز های آلوده باشید.
  • برای لنزهای روزانه دیگر نیازی نیست از محلول لنز استفاده کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که قبل از خواب لنز طبی روزانه (یکبار مصرف) را از چشم خارج کنید و دور بیاندازید. به یاد داشته باشید به هیچ عنوان نباید با لنز بخوابید. این دلایل محبوبیت زیاد لنزهای طبی روزانه است!

در اروپا وآمریکا لنز های سالانه وفصلی در حال منسوخ شدن است و جای خود را به لنز های روزانه یا یکبار مصرف داده اند و اگر هنوز پزشکان ایرانی تاکید اکید بر مصرف لنز روزانه ندارند علت آن مقرون به صرفه بودن لنز های طبی سالانه و فصلی نسبت به لنز های روزانه با توجه به قیمت دلار است.

با تمام این ها شما عزیزان مصرف کننده  لنز های طبی یا رنگی سالانه و یا فصلی با رعایت اصول مراقبت از لنز چشمی میتوانید بدون نگرانی از لنزهایتان استفاده کنید.

لنزهای طبی روزانه به صورت بدون رنگ طبی(نمره دار) و رنگی آرایشی موجود است.