قیمت لنز طبی بی رنگ؛ خرید انواع لنز طبی

لنز طبی یا لنز تماسی یک تکنولوژی پیشرفته برای اصلاح بینایی ساخته شده است. لنز طبی به صورت مستقیم روی سطح چشم قرار می گیرد و جایگزین عینک است. به راحتی قابل تعویض هستند و انواع مختلف، لنز روزانه، لنز فصلی یا لنز ماهانه و لنز سالانه از این نوع لنز طبی وجود دارد. اگر میخواهید در مهمانی ها و مکان های خاص عینک خود را کنار بگذارید، در عین حال دید خوبی هم داشته باشید می توانید از لنز طبی استفاده کنید. لنز طبی یا لنز طبی چشم یک راهکاری برای کنار گذاشتن چند ساعته عینک است و شما به راحتی می توانید همه فعالیت های روزانه خود را با آن انجام دهید. شما با هر نمره چشمی می توانید از لنز چشم استفاده کنید.

در این مقاله می خواهیم اطلاعات کاملی برای خرید لنز طبی به شما بدهیم.

لنز طبی بی رنگ

لنز طبی، محصولی است که جایگزین عینک است. زمانی که شما به جای عینک از لنز تماسی بدون رنگ استفاده میکنید می توانید بدون عینک هم واضح ببینید.

لنز طبی بی رنگ چیست یا لنز طبی یعنی چی؟

لنز طبی بی رنگ یک لنز طبی شفاف یا بدون رنگ است که از مواد بسیار نرمی به نام سیلیکون (Silicone) و یا سیلیکون هایدروژل (Silicone Hydrogel) ساخته شده است. این لنز های طبی برای اصلاح نزدیک بینی، دوربینی و حتی آستیگمات ساخته شده اند. شما با هر نمره چشم یا ضعیفی چشم می توانید از لنز طبی استفاده کنید و دید خوبی داشته باشید.

خوب است بدانید که لنز تماسی یا لنز طبی به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

انواع لنز طبی چشم

برای استفاده از لنز چشم طبی باید بدانید که چند نوع لنز طبی بی رنگ وجود دارد. در واقع تنوع لنز طبی بی رنگ باعث شده به راحتی نیازهای افرادی که از لنز طبی تماسی استفاده می کنند را برطرف کند.

دسته بندی لنزهای طبی به سه دسته تقسیم می شوند:

لنز طبی روزانه: لنز روزانه معروف به لنز یکبارمصرف، لنزی است که شما در مدت یک روز از آن استفاده می کنید و سپس لنز طبی روزانه را دور می اندازید. لنز طبی روزانه دارای اکسیژن رسانی بیشتری نسبت به سایر لنزهاست. خوشبختانه برندهای معتبری مثل لنز روزانه جانسون آمریکا، لنز روزانه بوش اند لومب این نوع لنزها را موجود دارند. و شما می توانید برای خرید لنز طبی روزانه از این برندها تهیه کنید. لنز طبی روزانه یا لنز طبی یکبارمصرف مناسب افرادی است که می خواهند به مسافرت بروند و هیچ نیازی به جالنزی (یا پک لنز) و محلول لنز ندارند. لنز روزانه را از صبح داخل چشم خود می گذارند و سپس در آخر همان روز لنزها را به سطل زباله منتقل می کنند.

بسته بندی لنز طبی روزانه

لنز های طبی روزانه بسته بندی شبیه به لنز طبی فصلی (ماهانه دارند).

برای اینکه لنز روزانه را از لنز طبی فصلی یا لنز ماهانه تشخیص دهیم، باید روی هر عدد لنز را به دقت بخوانیم. لنز های روزانه روی آنها عبارت «Daily» نوشته شده است. و لنزهای ماهانه یا فصلی روی هر عدد لنز عبارت «Monthly» یا «30 Days» نوشته شده است.

لنز طبی فصلی: لنز فصلی یا لنز ماهانه، لنز طبی بی رنگی است که مدت استفاده آن 3 ماه است. لنز چشم فصلی یا لنز طبی ماهانه به علت اینکه اکسیژن رسانی خوبی دارد و ضخامت آنن سبت به لنز سالانه کمتر است، راحتی بیشتری دارد. بیشتر شرکت های تولید لنز طبی، این نوع لنز یعنی لنز چشم فصلی را تولید می کنند.

بسته بندی لنز فصلی یا ماهانه

بسته بندی لنز فصلی کاملا شبیه به لنز روزانه است.

لنز طبی سالانه: لنز سالانه که مدت استفاده آن یک سال است، دارای دوام بیشتر بین لنزهای طبی است. اگر می خواهید یک لنز را به مدت طولانی استفاده کنید حتما سراغ خرید لنز طبی سالانه بروید. لنز سالانه نسبت به سایر لنزهای طبی از ضخامت بیشتری برخوردار است.

بسته بندی لنز طبی سالانه

لنزهای طبی سالانه در شیشه های ویال هستند. لنز طبی سالانه هیچ بسته بندی غیر از این بسته بندی ندارد.

لنز طبی تماسی با این سه نوعی که به آنها اشاره شد تولید می شود. و عناوینی مثل لنز تماسی شش ماهه یا لنز طبی شش ماهه به هیچ عنوان وجود ندارد.

نوع لنز چشم در هزینه لنز طبی تاثیر دارد؟

اگر بخواهیم کوتاه به این سوال پاسخ دهیم، پاسخ آن بله است. قیمت لنز چشم طبی برای انواع مختلف آن متفاوت است.

اگر میخواهید برای خرید لنز طبی اقدام کنید باید بدانید که قیمت لنز طبی برای هر نوع لنز طبی متفاوت است. مثلا شما نمیتوانید لنز طبی آستیگمات مورنینگ کیو را به قیمت لنز طبی فصلی مورنینگ کیو بخرید.

و قطعا قیمت این لنزهای طبی متفاوت است. همچنین قیمت لنز روزانه با قیمت لنز فصلی یا ماهانه متفاوت است.

هزینه لنز طبی یک موضوع مهم در فرآیند خرید لنز طبی است و شامل هزینه های معاینه چشم توسط اپتومتریست یا چشم پزشک، خرید لنز طبی و هزینه های جانبی مثل محلول و وسایل نگهداری (پک لنز) از لنز طبی است. هزینه لنز طبی به مشکلات و نیازهای چشمی هر فرد بستگی دارد. قطعا کسی که نمره چشم آستیگمات دارد با کسی که نمره چشم آستیگمات ندارد هزینه لنز طبی آنها متفاوت است.

سلامت چشم ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، پس هنگام خرید انواع لنز طبی به کیفیت لنز بسیار توجه کنید. و یا اگر دفعه اول است که می خواهید از لنز طبی استفاده کنید با اپتومتریست فروشگاه لنزبیوتی سرکار خانم نازنین زینب محمدی در بخش ارسال تیکت مشاوره های لازم را انجام دهید.

نکات مهم برای خرید لنز طبی

خرید لنز طبی یک مسئله بسیار مهم است و باید نکات کلیدی را هنگام تهیه این محصول رعایت کنید. از آن جایی که خرید لنز طبی بی رنگ برای افرادی که تجربه کمی در خرید دارند و یا تجربه آنها برای خرید لنز طبی بی رنگ کم است سخت است، ما نکات زیر را که در انتخاب و خرید لنز طبی کمک بزرگی به شما می کند بصورت کامل توضیح داده ایم:

 • مراجعه به متخصص چشم یا اپتومتریست (بینایی سنجی): اگر قصد خرید لنز طبی دارید، ابتدا به بینایی سنج یا چشم پزشک مراجعه کنید تا نمره چشم شما تعیین شود. و یا اگر چشم های شما دچار خشکی چشم هستند، قبل از استفاده از لنز طبی، خشکی چشم خود را درمان کنید.
 • انتخاب نوع لنز: لنزهای طبی دو نوع هستند، لنز نرم و لنز سخت. بیشتر افراد با نمرات چشم پایین و افرادی که مشکل خاص چشمی ندارند از لنزهای نرم استفاده میکنند. اما افرادی که دچار مشکلات خاص چشمی هستند برای آنها لنز سخت تجویز می شود و از آن استفاده می کنند. دقت کنید که لنز سخت با تجویز چشم پزشک یا اپتومتریست انجام می شود.
 • نمره لنز:  نمره هر لنز بر اساس نیاز و ضعف چشم هر فرد مشخص می شود. و بر اساس آن نمره باید لنز طبی استفاده کنید. گاهی اوقات نسخه معاینه چشم برای استفاده از عینک تعیین می شود، در این صورت باید آن نمره توسط اپتومتریست به نمره لنز تبدیل شود و طبق نمره تبدیل شده از لنز استفاده کنید. پس برای خرید لنز طبی حتما به نمره نسخه توجه کنید.
 • قطر و انحنای لنز: لنز طبی دارای قطر (Diametre) و انحنا (Base Curve)ی متفاوتی هستند. البته در ایران تقریبا همه لنزها دارای انحنای یکسانی هستند و معمولا این عدد 8.6 است. اما قطر لنزها مخصوصا در لنز رنگی و لنز طبی رنگی متفاوت است. زیرا قطر لنز تعیین کننده بزرگنمایی مردمک (قسمت رنگی چشم شما) است.
 • محافظت در برابر اشعه خطرناک خورشید (UV): اشعه ماوراء بنفش خورشید یا همان یووی خوشید (UV) عامل بسیاری از عارضه های چشمی از جمله خشکی چشم و ناخنک چشم است. پس هنگام خرید لنز طبی به اینکه لنز اشعه یووی را فیلتر میکند یا نمی کند توجه کنید.
 • طریقه نگهداری و رعایت بهداشت لنز طبی: برای جلوگیری از آسیب به چشم و همچنین افزایش طول عمر لنز طبی لازم است به طریقه نگهداری صحیح لنز طبی و رعایت بهداشت لنز طبی بسیار توجه کنید. اگر بهداشت لنز به خوبی رعایت نشود ممکن است باعث آسیب به چشم و حتی ایجاد عفونت در چشم شود. اما با انجام کارهای بسیار ساده می توانید بهداشت آن را حفظ و از استفاده لنز لذت ببرید.
برای خواندن بیشتر درباره اصول مراقبت از لنز طبی اینجا کلیک کنید.
 • توجه به توصیه های استفاده از لنز طبی: قبل از اقدام به خرید لنز طبی نرم نکات توصیه های مهم استفاده از آن را خوب بخوانید. مثلا وقتی که لنز در چشم شماست نمی توانید به استخر بروید یا دوش بگیرید.

چه مواردی در قیمت لنز طبی تاثیر دارد؟

قیمت انواع لنز طبی یا قیمت لنز طبی بی رنگ به مواد سازنده لنز، کیفیت لنز و همچنین مدت زمان استفاده لنز طبی بستگی دارد.

قیمت لنزهای طبی به چندین مورد بستگی دارد، که اولین مورد آن مدت استفاده لنز طبی است. قیمت لنز طبی بی رنگ روزانه، لنز طبی فصلی یا ماهانه و لنز طبی سالانه با یکدیگر متفاوت است.

مورد دیگر که تعیین کننده قیمت لنز طبی نمره دار است، کیفیت ساخت و ویژگی های یک لنز طبی است. در بین این نکات، دانستن این مورد هم بسیار مهم است که هر لنز طبی با توجه به شرایط چشم شما مناسب است. بطور مثال لنز طبی فصلی بوش اند لومب اولترا برای همه افراد مناسب نیست. و هر لنز برای شرایط چشم های متفاوت تجویز می شود.

قیمت لنز طبی نمره دار در لنزبیوتی با تخفیف ویژه به شما ارائه می شود و می توانید بهترین قیمت لنز طبی را در لنزبیوتی ببینید.

شما در لنزبیوتی میتوانید کمترین قیمت لنز طبی چشم را پیدا و خرید کنید.

انواع لنز طبی از نظر مواد ساخت یا متریال

همانطور که قبلا اشاره شد لنزهای طبی با یکدیگر متفاوت هستند و هرکدام ویژگی و کاربردهای خاصی دارند. و هر کدام یک نوع نیاز چشم شما را برطرف می کنند. بطور کلی لنز های طبی از نظر مواد ساخت به دو نوع تقسیم می شوند:

 لنز طبی سیلیکون (Silicone) و لنز طبی سیلیکون هایدروژل (Silicone Hydrogel)

این دو نوع لنز طبی از محبوب ترین و پرطرفدارین لنز های طبی هستند هرکدام از این لنزها خصوصیات خود را دارند که چهار تفاوت اصلی این دو نوع لنز بی رنگ را به صورت خلاصه بررسی می کنیم:

مواد سازنده:

لنز طبی سیلیکون هایدروژل (لنز سیلیکون هیدروژل) از ترکیب سیلیکون و هایدروژل ساخته شده است. در حالی که لنزهای سیلیکون فقط از سیلیکون ساخته شده اند. لنزهای سیلیکون هایدروژل درصد بیشتری از مواد هایدروژل (Hydrogel) هستند که همین امر باعث شده این نوع لنز طبی نسبت به اکسیژن نفوذپذیری بالاتری داشته باشد.

لنز سیلیکون هایدروژل و لنز هایدروژل

لنزهای سیلیکون هایدروژل نسبت به لنز هایدروژل راحتی بیشتری در چشم دارند.

نفوذپذیری به اکسیژن:

لنز طبی سیلیکون هیدروژل نسبت به اکسیژن نفوذپذیری بیشتری دارد. این ویژگی بسیار با اهمیت است چون وقتی این نوع لنز طبی بی رنگ روی چشم قرار دارد اکسیژن بیشتری به چشم می رسد و قرنیه چشم بهتر از اکسیژن تغذیه می کند.

اکسیژن رسانی لنز طبی

لنز سیلیکون هایدروژل اکسیژن رسانی بیشتری نسبت به سایر لنزها دارد.

حفظ رطوبت:

لنز بی رنگی سیلیکون هایدروژل توانایی بیشتری در نگهداری رطوبت سطح چشم دارد. این نوع لنز طبی چشم به حفظ رطوبت سطح چشم در طول روز بسیار کمک میکند. این ویژگی مهم می تواند در طول روز احساس خشکی چشم را در فرد کاهش دهد.

حفظ رطوبت لنز

بعضی از لنزها رطوبت بیشتری را در خود نگه میدارند. ضمن اینکه یک نوع لنز برای همه افراد مناسب نیست.

کمک به رفع خشکی چشم:

کسانی دارای خشکی چشم هستند و یا حتی در معرض این عارضه چشمی هستند بهترین انتخاب لنزهای چشمی سیلیکون هایدروژل است. زیرا این لنزهای طبی جدید نفوذپذیری بیشتری به اکسیژن دارند و چون رطوبت را بیشتر در خود حفظ میکنند به رفع خشکی چشم بسیار کمک میکنند. و درطول روز احساس راحتی میکنید.

در نهایت همانطور که گفته شد باید نوع لنز طبی را با مشورت با بینایی سنج یا اپتومتریست انتخاب کنید و از انتخاب خودسرانه نوع لنز و گرفتن مشاوره از افراد غیرمتخصص بپرهیزید. لنز سیلیکون هایدروژل یک لنز طبی جدید است که نسبت به لنز هایدروژل ویژگی های مثبت بیشتری دارد.

رفع خشکی چشم

بعضی از لنزهای طبی به درمان و پیشگیری از خشکی چشم کمک میکنند.

معرفی انواع لنز طبی قیمت مناسب

در این بخش انواع لنز چشم طبی قیمت مناسب را برای شما با تمام ویژگی های آنها معرفی میکنیم. برای سهولت در خرید لنز طبی تمامی لنزهای طبی شفاف روزانه، فصلی یا ماهانه و سالانه معرفی میشود. و می توانید حدود قیمت لنز طبی را در نهایت مشاهده کنید.

در ابتدا به معرفی برندهای لنزهای روزانه یا لنز یکبارمصرف می پردازیم:

این نوع لنز توسط کمپانی های از قبیل کمپانی جانسون اند جانسون (Acuvue Johnson and Johnson) و کمپانی بوش اند لومب (Bausch and Lomb) تولید می شوند.

این لنزهای طبی روزانه بهترین لنز طبی روزانه هستند. در ادامه ویژگی های هرکدام بصورت کامل توضیح داده میشود.

 1. لنز روزانه هیدرالوکس جانسون: نوع این لنز، روزانه یا یکبار مصرف است. یعنی شما فقط به مدت یک روز میتوانید از این لنز طبی استفاده کنید. ماده سازنده لنز یکبارمصرف جانسون سیلیکون هایدروژل است. این لنز طبی بی رنگ برای تصحیح دید افرادی که نمرات چشم منفی (مثل 3-) و مثبت (3+) دارند مناسب است. اما کسانی که دارای آستیگمات بالا هستند این نوع لنز مناسب آنها نیست و افرادی که نمره چشم آستیگمات بالا دارند باید از لنز طبی فصلی آستیگمات جانسون استفاده کنند.

لنز روزانه جانسون با تکنولوژی و طراحی منحصربفرد خود راحتی بالا دارد و به حفظ رطوبت چشم کمک میکند. همچنین این لنز در برابر یووی خورشید مقاوم است و اشعه یووی خورشید از آن عبور نمیکند.

 • میزان آب یا (Water Content) لنز روزانه جانسون 38 درصد است.
 • دیامتر یا قطر این لنز 3 میلیمتر است.
 • انحنای لنز یا (Bace Curve) روزانه جانسون 50 است.
 • جنس مواد سازنده این لنز Senofilcon A است.
لنز روزانه جانسون

لنز روزانه هیدرالوکس جانسون

 1. لنز روزانه مرطوب جانسون: این نوع لنز روزانه جانسون همانطور که از اسمش پیداست رطوبت بیشتری نسبت به مدل قبلی خود دارد. این رطوبت بیشتر را به لطف تکنولوژی “LACREON” دارد که باعث می شود روطبت خیلی بیشتری به چشم های شما بدهد. همچنین این لنز نسبت به یووی خطرناک خورشید فیلتر است و از قسمت رنگی چشم شما در برابر این اشعه خطرناک محافظت می کند.
 • میزان آب یا (Water Content) لنز روزانه جانسون 58 درصد است.
 • دیامتر یا قطر این لنز 2 میلیمتر است.
 • انحنای لنز یا (Bace Curve) روزانه جانسون 50 است.
 • جنس مواد سازنده این لنز Etafilcon A است.
لنز روزانه مرطوب جانسون

لنز روزانه مرطوب جانسون

 1. لنز روزانه بایوترو (Biotrue) بوش اند لومب: این محصول یک لنز طبی روزانه است، و هر روز باید از لنز جدید استفاده کنید و پس از استفاده آن لنز را به سطل زباله بیاندازید. ماده سازنده لنزهای بایوترو بوش اند لومب (Biotrue) سیلیکون هایدروژل است. این ماده برای افزایش نفوذپذیری اکسیژن و جذب بیشتر رطوبت بسیار مفید است. و ساخت کمپانی بوش اند لومب است.این لنز طبی دارای 78 درصد محتوای آب است. که باعث احساس راحتی در چشم می شود.لنز بایوترو یووی خورشید را بلاک می کند تا به قرنیه چشم شما نرسد و به آن آسیب نرساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آسیب های اشعه ماوراءبنفش خورشید یا (UV) اینجا کلیک کنید.

لنز روزانه بوش اند لومب بایوترو

لنز روزانه بوش اند لومب

در نظر داشته باشید که لنز طبی ماهانه همان لنز طبی فصلی است. اما لنزی تحت عنوان لنز طبی هفتگی هیچ کمپانی تولید نکرده و نمی کند.

نمایندگی لنز طبی

لنزبیوتی نماینده انواع لنز طبی روزانه، فصلی و سالانه و محلول های لنز است. شما در هر شهری هستید میتوانید به راحتی بصورت آنلاین سفارش خود را ثبت کنید و در سریع ترین زمان ممکن محصول موردنظر شما به دستتان برسد. لنزبیوتی تمامی محصولات خود را برای مشتریان همراه با ضمانت اصالت کالا ارائه می دهد. همچنین فروشگاه لنزبیوتی خدماتی شامل نکات مراقبت و نگهداری از انواع لنز و مشاوره تخصصی درباره لنز طبی و لنز رنگی توسط اپتومتریست نازنین زینب محمدی ارائه می دهد.