درباره لنز

لنز روزانه چه نوع لنزی است؟

لنز طبی روزانه 2
بدون شک لنز روزانه سالمترین و راحت ترین لنز موجود در بین انواع روزانه، فصلی و سالانه است. به دلیل متریال به کار رفته در این لنزها شما حتی با حساس ترین چشم ها در استفاده آنها هیچ مشکلی نخواهید داشت.

مواد سازنده لنزها بر چشم شما تاثیرهای متفاوتی میگذارند. شما با انتخاب نوع لنز از از لحاظ طول عمر (روزانه،فصلی، سالانه) انتخاب میکنید که چه مقدار اکسیژن به چشم شما برسد! و این ساده ترین و ملموس ترین نوع توضیح تفاوت لنز روزانه، فصلی و سالانه است.

معمولا لنز های با کیفیت و استاندارد از دو نوع مواد سازنده ی هایدروژل و سیلیکون هایدروژل تولید میشوند.

تفاوت این دو ماده د در این است که لنز های سیلیکون هایدروژل علاوه بر داشتن ویژگی های هایدروژل بدلیل داشتن سیلیکون برتر و پیشرفته تر هستند، آن برتری هم در اکسیژن رسانی بیشتر به چشم شما است.

طول عمر لنز روزانه چقدر است؟

لنز یکبارمصرف یا لنز روزانه برای استفاده یک روزه طراحی شده اند. (توجه کنید که با هیچ نوع لنزی نمیتوانید بخوابید) از این لنزها در طول روز میتوانید استفاده کنید و در پایان روز هم به سطل زباله بیاندازید.

وقتی چشم شما اکسیژن کافی دریافت نکند هیپوکسی (کمبود اکسیژن) اتفاق می افتد.

نشانه های هیپوکسی را ذکر میکنیم:
  • چشمهای قرمز و خونین
  • تورم قرنیه
  • رگ های خونی داخل قرنیه در حال رشد هستند
  • و در موارد شدید تاری دید

لنز طبی روزانه

لنزهای طبی روزانه جدیدترین نوع لنزهای عرضه شده به بازار هستند که بسیاری از کمپانی ها مثل کمپانی لنز های طبی بوش اند لومب، جانسون اند جانسون و لنز های رنگی دهب، مورنینگ کیو و … تولید کرده اند و با تولید لنز روزانه، راحتی را به همه ی افرادی که مصرف کننده لنز طبی هستند هدیه داده اند.لنز طبی روزانه (و همچنین لنز رنگی روزانه) که با عنوان لنز طبی یکبارمصرف هم معروف است به چند دلیل نسبت به سایر لنزهای طبی و لنز های رنگی برتری دارد:
  1.  دلیل اکسیژن رسانی بالای آنهاست، وقتی شما لنز طبی فصلی یا سالانه را در چشم خود می گذارید در هفته های اول احساس خیلی خوبی دارید اما وقتی بر اثر گذشت زمان لنز شما رسوب میگیرد و یا پروتئین های داخل چشم روی آن جمع می شود قطعا کیفیت اولیه را نخواهد داشت اما لنزهای روزانه را فقط در یک روز استفاده میکنید و مشکل رسوب گذاری روی لنز را ندارید.
  2.  عدم نیاز به صرف وقت برای تمیز کردن لنز های روزانه با مایع لنز، بدون اینکه نگران آلودگی و ایجاد بیماری و عفونت ها احتمالی مصرف لنز های آلوده باشید.
  3. برای لنزهای روزانه دیگر نیازی نیست از محلول لنز استفاده کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که قبل از خواب لنز طبی روزانه (یکبار مصرف) را از چشم خارج کنید و دور بیاندازید. به یاد داشته باشید به هیچ عنوان نباید با لنز بخوابید. این دلایل محبوبیت زیاد لنزهای طبی روزانه است!
در اروپا وآمریکا لنز های سالانه و فصلی در حال منسوخ شدن است و جای خود را به لنز های روزانه یا یکبار مصرف داده اند و اگر هنوز پزشکان ایرانی تاکید اکید بر مصرف لنز روزانه ندارند علت آن مقرون به صرفه بودن لنز های سالانه و فصلی نسبت به لنز های روزانه با توجه به قیمت دلار است.با تمام این ها شما عزیزان مصرف کننده  لنز های طبی یا رنگی سالانه و یا فصلی با رعایت اصول مراقبت از لنز چشمی میتوانید بدون نگرانی از لنزهایتان استفاده کنید.لنزهای طبی روزانه به صورت بدون رنگ طبی (نمره دار) و رنگی آرایشی موجود است.

شماره واتس اپ و مشاوره رایگان 09907630693

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 2 =