عمومی

رایج ترین رنگ های چشم

چشم انسان زیبا و بی نظیر، تقریباً مانند اثر انگشت ، رنگ چشم هر فرد فقط مختص اوست و هیچ شخص دیگری با همان شکل ، رنگ و ظاهر یکسان نیست.
آیا میدانید رایج ترین و نادر ترین رنگ های چشم کدامند؟

 چشم قهوه ای

کسانی که از چشم قهوه ای برخوردار هستند اکثریت هستند – تقریباً 70 تا 90 درصد از جمعیت جهان چشمان قهوه ای دارند. گذشته از به اشتراک گذاشتن همان رنگ غنی چشم ، اگر چشم های شما قهوه ای است ، پس مفتخر به داشتن بیشترین تعداد ملانین (رنگدانه) در چشمانتان هستید. و این بدین معناست که چشمان شما به طور طبیعی از خورشید محافظت می شود. البته به این منظور نیست که چشم قهوه ای ها نیازی به عینک آفتابی ندارند.

چشم عسلی

طبق گفته مریام وستر (یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی)، فندقی “قهوه ای روشن تا قهوه ای مایل به زرد قوی” است ، اما این تعریف برای چشم های عسلی (فندقی) زرق و برق دار عادلانه نیست.
افراد با چشمان هازلی یا عسلی از لحاظ داشتن بیشترین ملانین در رده دوم قرار دارند ، اما رنگدانه آنها در لبه عنبیه متمرکز است و رشته های طلایی ، قهوه ای یا سبز مرکز را پر می کنند. چشمان فندقی از چشمهای قهوه ای کمتر دیده می شود.

 چشم آبی

تبریک می گویم 8 درصد از مردم دنیا چشمان آبی دارند. تحقیقات نشان می دهد که مردمان چشمان آبی یک جد مشترک مشترک دارند! دانشمندان یک جهش ژنتیکی را که هزاران سال پیش اتفاق افتاد ، ردیابی کردند (فکر کنید عصر یخبندان) که علت همه افراد چشم آبی اطراف امروز است. افراد چشم آبی نه تنها چشمان شما ارزشمند است ، بلکه شما دید بهتری در شب دارید.

چشم های سبز

اگر در انیمیشن ها هیولاها را با چشم سبز طراحی می‌کنند ، ناراحت نشوید ،مردم نسبت به چشمان پر زرق و برق شما حسادت می کنند:).چشمان سبز مقادیر ملانین کم تا متوسط دارند و بسیار نادر هستند، فقط حدود 2 درصد از جمعیت آنها را دارند.

چشم های خاکستری

فقط حدود 3 درصد از جمعیت جهان این رنگ چشم نادر را دارند. متأسفانه در مورد چشمان خاکستری چیزهای زیادی شناخته نشده است ، اما گمان می رود افراد چشم خاکستری نسبت به افراد چشم آبی ملانین کمتری در چشمان خود دارند و ترکیب متفاوتی از استروما دارند که باعث می شود برای ایجاد رنگ مرموز و نقره ای نور متفرق شود.

چشم کهربا

اگر به اندازه کافی خوش‌شانس باشید که چشم های کهربایی داشته باشید میتوان گفت شما چشم های گربه ای دارید. این رنگ چشم براق در چشمها بیشتر دیده می شود ، اما انسان همچنین می تواند چشمهای بسیار نادر زرد ، طلایی یا مسی داشته باشد. بر خلاف چشم های فندقی hazel ، چشم کهربا رنگی محکم است.

یک چیز وجود دارد که می توانیم در مورد آن توافق کنیم ، این است که همه چشم ها بی نظیر و زیبا هستند. علاوه بر این ، به لطف لنزهای تماسی رنگی ، حتی اگر با قهوه ای متولد شده اید ، می توانید رنگ چشم خود را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نوزده =